Düğün Fotoğrafları – Sevgi & Sertan

Düğün fotoğrafçısı olmaya karar verdiğim dönemde sürekli öğrenme isteğimle dünyanın en iyi düğün fotoğrafçılarını takip etmeye, onlarla iletişim kurup doğru bir başlangıç yapmaya, eğitim almaya çalışırdım. Belki bilirsiniz; gelişmiş ülkelerdeki çiftler düğün hazırlıklarına ayrı bir önem verirler ve her detayı düşünerek, yakıştırarak ve sıradanlıktan uzak olması için hep geliştirerek yaparlar. Böyle olunca da düğün, nişan veya save the date fotoğrafları bir birinden güzel olur. Aynı yerde iki farklı çifti fotoğrafladığımda iyi hazırlanmış çiftle, sıradan hazırlıkla gelen çiftin fotoğrafları arasında gerçekten çok fark oluyor. O dönemler bir gün bizde de bu bilinç gelişir umuduyla fotoğrafçılığa sarılmıştım. Yıllar geçtikçe ve sosyal medya geliştikçe çiftler daha bir bilinçlenmeye ve düğün fotoğraflarına önem vermeye başladılar. Bu çiftlerden biride Sevgi & Sertan.

Henüz evlenmeyen ve düğün öncesi güzel bir fotoğraf çekimi isteğiyle tanıştığım sevgili Sevgi ve Sertan aynı zamanda Beylikdüzü’nde çiçekçilik yapıyorlar. Yani fotoğraflarda göreceğiniz çiçekler kendi ellerinden çıkma :)

Bu fotoğraf çekimimiz önce yağmurlu bir haftaya denk gelmiş ve birkaç gün ertelenmişti. Ama düğün harici bir gün olduğu için içimiz rahat çekim gününe kadar geldik. Aslında sabah kapkara bir İstanbul’a kalktık ama benim takip ettiğim hava durumu uygulaması çekimi yapacağımız ilçeyi “öğlen hava açacak, parçalı bulutlu olacak” diye gösterdiği için içimiz son derece rahat yola koyulduk.

Gerçektende biz sahile ulaştığımızda hava aniden açarak parçalı bulutlu hale büründü. İstanbul’un havası insanları eve kapattığı için tüm sahilde bizden başka kimseler yoktu, bir fotoğrafçı daha ne ister :)

Bu avantajı kullanarak uzun ve keyifli bir fotoğraf çekimi gerçekleştirdik. Çift iyi hazırlanmış, hem neşeli hem de fotoğrafçılarına güvenip kendilerini akışa bırakınca bir birinden güzel düğün fotoğrafları çıkıveriyor.

Sevgili, Sevgi & Sertan çiftime düğün fotoğrafları ve Save the date çekimleri için düğün fotoğrafçısı olarak beni tercih ettikleri için teşekkür ediyor mutluluklar diliyorum.

Save The Date Fotoğrafları ilginizi çekiyorsa bunlara da göz atabilirsiniz.
Selin & Gökay
Save the date fotoğrafları
Save the date fotoğrafları
Begüm & Ümit
Save the date fotoğrafları
Save the date fotoğrafları
Nesli & Serkan
Save the date çekimi
Save the date fotoğrafları
Zeynep & Emrah
Save The Date Fotoğrafları
Save the date fotoğrafları çekimi - photos
Beste & Sonat
Save The Date Fotoğrafları
Save the date fotoğrafları çekimi - photos
Düğün Fotoğrafçısı SS Fotoğrafları