Düğün fotoğrafçısı

Düğün sonrası fotoğraf çekimi – Meryem & Yavuz

Çekimi düğün gününün içine sıkıştırmayan çiftlerime bayılıyorum. Sonuçlar her zaman daha güzel oluyor. Çünkü düğün günü programı hiç de planlanan gibi olmuyor. Kuaförden geç çıkılıyor, trafiğe takılınıyor, çekim sırasında damada telefon yağıyor vs. derken çekim ya planlanandan kısa sürüyor ya da bazı nedenlerle sürekli bölünüyor. Düğün mekanına veya kuaföre uzak olduğu için istenilen mekanı ve uygun saati kullanamamak da cabası.

Bazı gelinlerim “Ama Hande Hanım, o düğün gününün heyecanını başka günde yaşayamayız, başka günde çekersek fotoğraflarda o duyguyu yakalayamayız” deseler de ben bugüne kadar düğün günü yapılan dış çekimlerde gözlerde öyle bir heyecan göremedim. Daha çok programa uyulamadığı için stres, yetişememe telaşından dolayı korku veya kuaförden geç çıkıldığı için sinir gibi duygular oluyor gözlerde. Bir de ailelerden gelen “gelin artık” telefonlarından dolayı çekim bitsin artık ifadesi…

Tabii bu söylediklerim tamamen yanlızca dış çekim isteyen çiftlerim için. Düğün günü belgesel çekimlerinde doğal anlar yakalandığı için tüm kareler ayrı bir duygu taşıyor.

Kısacası; ya düğün gününüzde belgesel çekimi yaptırın ya da başka bir günde dış çekimi tercih edin. Fotoğrafçınıza güvenin. Siz ilk defa çekim yaptıracaksınız, o ise bunu yüzlerce kere deneyimlemiştir.

Meryem & Yavuz çiftim de önerimi dinleyerek düğünlerinden birkaç gün sonra, balayına gitmeden çekim yaptırdılar. Sonuçlar da ortada:)

Gelin Buketi & Damat Yaka çiçeğini beğendiyseniz Lunlun Çiçek’e göz atmanızı öneririm.

Sevgili Meryem & Yavuz, düğün sonrası fotoğraf çekiminizde, Düğün fotoğrafçısı olarak Hande Karayaka Photography‘i seçtiğiniz için çok teşekkür ederim. Bir ömür boyu mutlu olmanız dileğiyle :)

Düğün fotoğrafçısı dış mekan fotoğrafları